Вітаю всіх читачів сайту Саморобки! Сьогодні ми познайомимося з різновидністю японського паперового мистецтва — кірігамі. Кірігамі схоже на найбільш відоме японське мистецтво орігамі, але воно відрізняється тим, що в ньому використовується розрізання та склеювання паперу. Зазначене суттєво облегшує роботу з папером та дозволяє створювати дійсні оригінальні вироби мистецтва.

Як створювати саморобки кірігамі

Для того щоб зробити будь-які саморобки в техніці кірігамі, використовуються схеми та креслення, на яких умовними позначками зазначається, які деталі потрібно прорізати (лінія) та зігнути (пунктирна лінія – зігнути всередину, лінія з крапок – назовні).

Папір для саморобок краще використовувати щільний, його легше розрізати канцелярським ножем та він добре зберігає форму.

Як ми вже згадали вище, в якості одного з головних інструментів в кірігамі використовується канцелярський ніж.  Слід зазначити, що лезо у ножа повинно бути гострим (потрібно запастися комплектом замінних лез), тому що від цього залежить якість прорізів у папері.

В доповнення до ножа, також потрібно мати металеву лінійку, яка буде допомагати при кресленні та розрізанні поперу, та підкладку (для уникнення зіпсування меблів під час розрізання поперу). Підкладку можна зробити з лінолеуму, оргскла чи старих журналів.

Саморобки кірігамі

Якщо ви вже зібрали всі необхідні приладдя тоді пропонуємо зробити кілька саморобок в стилі кірігамі – Старовинний замок, Кубічну піраміду, Собор Святого Маркуса.

Для того щоб зробити їх, вам потрібно буде спочатку роздрукувати схеми кірігамі на принтері чи накреслити їх власноруч (найменш придатний варіант). Після цього, згідно позначок на схемах кірігамі, здійснити розрізання та згинання паперу.

Кірігамі Замок

Кірігамі Замок

Кірігамі схема Замка

Кірігамі схема Замка

Кірігамі Кубічна піраміда

Кірігамі Кубічна піраміда

Кірігамі схема Кубічної піраміди

Кірігамі схема Кубічної піраміди

Кірігамі Собор Святого Маркуса

Кірігамі Собор Святого Маркуса

Кірігамі схема Собора Святого Маркуса

Кірігамі схема Собора Святого Маркуса

А зараз пропонуємо переглянути відео про те, які незвичайні саморобки можна зробити в мистецтві кірігамі.

Як, ви ще не читали? Ну це зря…

Як зробити повітряного змія ромбовидної форми

Орігамі лілія

Троянда орігамі

Базові форми орігамі

Дракон орігамі

Будемо багодарні якщо скористаєтеся кнопочками соціальніх закладок!