Вітаю усіх читачів сайту Саморобки! Сьогодні ви дізнаєтесь як зробити китайський ліхтарик власними руками.

Однак спочатку трохи історії про виникнення китайських ліхтариків

Перший летючий ліхтарик створив близько 2 тис. років тому хитрий китайський воєначальник на прізвисько Чжуге Лян, який використовував його для подачі спеціальних сигналів своїм військам.

З часом паперові ліхтарі в Китаї набрали релігійного змісту та почали враховуватись, як символ надії. Китайці вірять, що прикріплені до ліхтаря  записки з побажаннями обов’язково збуваються. У зв’язку з цим у Китаї   кожен рік проводяться фестивалі небесних ліхтарів, під час котрих у небо запускаються тисячі ліхтариків.

Майструємо китайських ліхтарик

Китайський ліхтарик складається з трьох частин:

  • купола;
  • каркасу;
  • пальника.

Для того щоб зробити китайський небесний ліхтарик нам знадобиться два поліетиленові пакети для сміття об’ємом не менш ніж 35 літрів, проволока діаметром 0,5 – 1 мм, фольга, невеличка свічка або таблетка сухого спирту.

Спочатку нам потрібно зробити купол ліхтаря з двох пакетів. Для цього відрізаємо  у одного пакета дно та за допомогою скотча приклеюємо до іншого пакету. У нас повинен вийти один великий пакет.

Після цього, робимо каркас китайського ліхтарика, який буде закріплений у нижній частині куполу. Виготовляється каркас з проволоки, при цьому, його діаметр повинен бути розміром з горловину пакету. В середині каркасу робимо перемички.

Тепер у середину каркасу (в центрі перемичок) закріплюємо пальник з свічкою чи таблеткою сухого спирту.

У завершальній стадії прикріплюємо каркас з пальником до куполу.

Китайський небесний ліхтарик ГОТОВ!

китайський небесний ліхтарик схема

Китайський небесний ліхтарик схема

Запуск китайського ліхтарика

Для того щоб здійснити запуск небесного китайського ліхтаря нам потрібно вийти на широкий майданчик, розправити купол, наповнивши його повітрям, підпалити свічку, почекати коли купол наповниться теплим повітрям та ліхтар злетить.

Увага!

Купол повинен бути добре розправленим, щоб вогонь не підпалив його.

Пропонуємо переглянути відео майстер – клас «як зробити китайський ліхтарик» від ведучих телевізійної передачі «Галілео».

При запуску ліхтарика

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ПРАВИЛА ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ!

Як, ви ще не читали? Ну, це зря…

Будемо багодарні якщо скористаєтеся кнопочками соціальніх закладок!