Вітаю усіх читачів сайту Саморобки! Сьогодні ви дізнаєтесь як в домашніх умовах зробити повітряного змія.

Трохи історії про виникнення повітряного змія

Повітряні змії є одними з перших повітряних апаратів, які з’явились в Японії та Китаї близько 4 тис. років тому. Їх робили схожими на різних комах, тварин, жуків та інш. Однак, найбільш по популярним був змій схожий на дракона, який на сході символізує владу та достаток. Скоріш за все, з цього і почали його називати «Повітряним змієм». Запуск повітряних драконів, як правило, здійснювались під час народних свят.

Повітряних змів використовували не тільки для розваг, а і з практичною метою: з метою залякування ворога та піді рвання його морального духу. Пізніше їх використовували в метеорології для підняття у небо спеціальних пристроїв, які фіксують температуру та вологість повітря, силу вітру.

Що заставляє літати повітряного змія?

Якщо повітряного змія прив’язати за кінцівки та зв’язати їх і спробувати запустити, то нічого не вийде. Змій буде колихатися на рівні витягнутої руки.

Для того щоб змінити ситуацію необхідно спрямувати його по відношенню до напрямку вітру під кутом, що дозволить тиску повітря підняти його вгору.

Майструємо повітряного змія

як зробити повітряного змія схема

Схема

Для того щоб зробити повітряного змія нам знадобляться дві дерев’яні рейки з сосни чи липи, або верби, довжиною 65 та 40 см, товщиною 0,5 см. Рейки потрібно зачистити наждачним папером та зробити хрестовину, як на рисунку 1. З’єднуємо їх нитками під прямим кутом, відступивши від краю 2 см.

Відступаємо від краю рейки 1 см, робимо невеличкі поглиблення по кругу так, що не порушувалась перпендикулярність рейок.

Тепер нам необхідно приєднати до нашого повітряного змія папір. Для цього беремо лист поперу відповідного розміру, прикладаємо до нього корпус змія та обрисовуємо контур. Після цього, добавивши по бокам 1см, вирізаємо папір та приклеюємо до каркасу корпуса.

Залишилось приєднати до повітряного змія стропи, які потрібно прив’язати так, щоб створити правильний кут атаки. Стропи прив’язуємо до кутів В, А та Г. Довжина лівої та правої стропи дорівнює приблизно стороні В та А чи А та Г. Це буде чистою довжиною стропи, однак стропи потрібно робити з запасом, щоб була можливість прив’язати до них леєр (шнур). Верхню стропу АО розраховуємо наступним чином: відміряємо відстань АГ та добавляємо до неї 10 см. Зверніть увагу на те, щоб ліва та права стропи були однакової довжини, інакше повітряний змій буде нестійкий при літанні та може завалитися на сторону.

Хвіст приєднуємо до кута Б. Зробити хвіст можна з однієї чи двох стрічок довжиною 2-3-4 метри. Хвіст повітряному змію потрібен не тільки для краси, а і для стабілізації польоту. Тому хвіст повинен бути в міру довгий та в міру важкий (це визначається шляхом випробувань). Якщо цього не зробити, то змій може не піднятися у небо.

Налаштування повітряного змія зводиться до встановлення правильного кута атаки за допомогою верхньої стропи та довжині хвоста.

Зробленого власноруч повітряного змія можна розфарбувати, додавши йому унікальності.

Запускати повітряного змія необхідно на відкритій місцевості, краще робити це з товаришем.   Для цього станьте проти вітру, розпустіть леєр на 10-15 метрів, командуйте відпустити змія та почніть бігти. Швидкість та сила вітру підніме змія вгору. Після зльоту змія потроху відпускайте леєр, це дозволить йому піднятися на більшу висоту.

На десерт пропонуємо переглянути відео про китайську сім’ю, яка виготовляє 36 тисяч повітряних зміїв на рік.

Як, ви ще не читали? Ну, це зря…

Будемо багодарні якщо скористаєтеся кнопочками соціальніх закладок!